Ile trwa montaż podłogi drewnianej.
Montaż podłogi to jeden z ostatnich etapów ukończenia wszystkich mokrych prac. Drewnianą podłogę montujemy po oczyszczeniu i odkurzeniu wylewki, nakładamy grunt a następnie stosujemy specjalny klej który mocuje deski. Dziennie montujemy ok 50 m2 podłogi drewnianej.
Jakie warunki musza być spełnione aby można było kłaść podłogi drewniane?
By można położyć podłogi drewniane należy bezwzględnie spełnić trzy podstawowe warunki: wilgotność podłoża betonowego powinna wynosić maks. 2% (anhydrytowego maks. 0,5%, a drewnianego maks. 13%), wilgotność powietrza 50-60%, a temperatura powietrza 18-25°C.
Jakie są różnice oraz zalety podłogi lakierowanej i olejowanej?
Lakier czy olej? To wybór związany z przeznaczeniem podłogi bądź upodobaniami estetycznymi. Lakier jest powierzchnią umożliwiającą łatwą konserwacje i utrzymanie w czystości. Drewno po lakierowaniu uzyskuje swą naturalną barwę i uwidacznia się każdy szczegół. Podłoga olejowana jest matowa i najczęściej stosuje się ją na powierzchniach, które będą intensywnie użytkowane, np. w salach tanecznych. Wadą tego rodzaju podłogi jest konieczność okresowej konserwacji powierzchni.
Czy podłogi drewniane można kłaść na podłodze z zamontowanym ogrzewaniem podłogowym?
Zastosowanie ogrzewania podłogowego nie wyklucza stosowania podłogi drewnianej. Jednak układanie podłogi to proces wymagający dużego doświadczenia parkieciarza. W przypadku ogrzewania podłogowego należy przez 21 dni przed ułożeniem stosować tzw. wygrzewanie, czyli odparowanie wody z powierzchni.
Na co trzeba zwrócić uwagę kupując parkiet drewniany?
Wybór podłogi to inwestycja na lata, która w znaczący sposób decyduje o komforcie mieszkania. Ponieważ rozpiętość oferty i cen na rynku jest ogromna, decydując się na zakup parkietu należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość materiału. I choć na etapie szukania najlepszego rozwiązania można odnieść wrażenie, że produkty są do siebie podobne, to ta jakość ujawnia się często dopiero po okresie grzewczym lub nawet kilku latach, gdy drewno pracuje i przeszło już kurczenie się oraz pęcznienie.
Warto też znać twardości i przydatność użytkową różnych gatunków drzewa. A jeśli nie jesteśmy pewni – dopytać sprzedawcę, który dokładnie wyjaśni, na czym polegają różnice pomiędzy poszczególnymi gatunkami drewna.
Deska podłogowa lita czy warstwowa?
To zależy na przykład od ogrzewania, jakie planujemy mieć w pomieszczeniu. Deski warstwowe mogą być stosowane przy ogrzewaniu podłogowym, deski lite nie. Deski warstwowe też są wykonywane z różnych rodzajów drewna, dlatego wybierając taki parkiet Klient może pozwolić sobie na większą ekstrawagancję, niż w przypadku desek litych.
Deski lite są z kolei bardziej podatne na mikroklimat panujący w pomieszczeniu, m.in. zabierają i oddają wilgoć. To sprawia, że deski po sezonie grzewczym, gdy wysychają, mogą się odkształcać. Warto pamiętać, że drewno to materiał naturalny, który cały czas pracuje.
Z czego składa się deska warstwowa?
Deska warstwowa jest deską dwuwarstwową składająca się z 4mm lub 6mm szlachetnego drewna (np. dębu, jesionu, gatunków egzotycznych) oraz 10mm twardej, I-klasowej sklejki brzozowej.
Czy wymiana pojedynczych desek jest możliwa?
Nie zawsze jest to możliwe. W przypadku, gdy mamy do czynienia z podłogą, która została polakierowana ręcznie, wymiana pojedynczej deski jest niemożliwa. Wyjmując deskę z takiej podłogi powodujemy zauważalne uszkodzenie na całej powierzchni lakieru.
W przypadku podłogi warstwowej i wykończonej produkcyjnie istnieje możliwość wymiany lub naprawy uszkodzonej deski. Wymaga to jednak wiedzy i doświadczenia niezbędnego do dobrania odpowiedniej metody naprawy podłogi.
Czy oferują Państwo transport?
Wykonujemy transport na terenie całego kraju oraz spoza granicami.
Czy deska drewniana nadaje się do pomieszczeń użyteczności publicznej?
Deska drewniana nadaje się do stosowania w pomieszczeniach użyteczności publicznej, natomiast zalecamy wykończenie olejowoskiem OSMO.
Centrum Parkieciarza PHU Artur Sieklucki
Michałowice k/Krakowa
ul. Krakowska 2a, 32-091 Michałowice
Godziny otwarcia: Pon – pt 7:00-17:00, sobota 10:00-14:00
Zakopiańska w Krakowie
ul. Zakopiańska 56 lok. 45, 30-418 Kraków
zakopianska@centrumparkieciarza.pl
Godziny otwarcia: Pon – pt 9:00-19:00, sobota 10:00-16:00
Chemia parkieciarska – przeniesiono z ul. Dietla
Berger, Blanchon, OSMO
ul. C7 10, 32-086 Węgrzce
Godziny otwarcia: Pon – pt 8:00-20:00, sobota 8:00-16:00