Piękna podłoga w domu czy mieszkaniu to marzenie każdego. Jednak współcześnie może ona pełnić nie tylko funkcje ozdobne, ale i być ważnym elementem, wpływającym na nasz komfort. Dowodem na to jest ogrzewane podłogowe, dzięki któremu podniesiesz temperaturę w domowych wnętrzach i będziesz cieszyć się ich maksymalnym komfortem. Wystarczy tylko wybrać odpowiednie rozwiązania. Jaka podłoga na ogrzewane podłogowe będzie najlepsza? Sprawdźmy!

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe?

Przede wszystkim wybierając materiał, który idealnie sprawdzi się pod ogrzewanie podłogowe, należy zwrócić uwagę na jego odporność na wysokie temperatury, to jak dobrze przewodzi ciepło, a także współczynnik oporu cieplnego. Są to trzy cechy, które warunkują to, jak komfortowa, funkcjonalna i ekonomiczna będzie Twoja podłoga. Które rozwiązanie okaże się w tym wypadku najlepsze?

Panele podłogowe

Obecnie rozwiązaniami wybieranymi najchętniej przez osoby remontujące albo urządzające dom czy mieszkanie są panele podłogowe. I nie powinno to dziwić – są one stosunkowo tanie, a do tego zapewniają wysoką estetykę wnętrza, możliwość dowolnej aranżacji i są wytrzymałe. Czy jednak nadają się na ogrzewanie podłogowe? Oczywiście, pod warunkiem, że wybierzesz odpowiedni materiał, przystosowany do takiego systemu. Zwykle panele mają specjalne oznaczenia, dzięki czemu nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy wybierając konkretne rozwiązania.

Które panele rekomendujemy? Bardzo dobrym rozwiązaniem będą panele winylowe, które nie tylko są cienkie, a więc szybko się nagrzewają i świetnie przewodzą ciepło, ale również są wodoodporne, wytrzymałe i dostępne w wielu różnorodnych wariantach. Dzięki temu z całą pewnością znajdziesz takie, które w stu procentach spełnią Twoje oczekiwania.

Płytki podłogowe

Alternatywą dla paneli są płytki podłogowe, które idealnie nadawać się będą szczególnie do łazienki, gdzie ogrzewanie podłogowe jest jak najbardziej wskazane. Pod kątem przeznaczenia na ogrzewanie podłogowe są one jeszcze lepsze niż panele, co wynika z ich większej wytrzymałości, a także tego, że o wiele lepiej przewodzą ciepło. Co więcej, są odporne również na wysokie temperatury, a więc nie ulegną zniszczeniu nawet wtedy, gdy podłoga mocno się nagrzeje.

Oczywiście płytki zwykle nie sprawdzają się w salonach czy sypialniach, ale nie powinno to stanowić dla Ciebie problemu, tym bardziej, że na rynku znaleźć można naprawdę wiele wysokiej klasy paneli, które doskonale sprawdzą się na ogrzewania – w szczególności wodne.

Jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe? Wybór jest naprawdę duży!

Ogrzewanie podłogowe to dzisiaj coraz chętniej wybierane rozwiązanie, które może wnieść wiele komfortu do Twojego domu, a nawet zastąpić tradycyjne metody ogrzewania. Dlatego też producenci oferują ogromną różnorodność płytek i paneli, wśród których znajdziesz takie, które z pewnością spełnią wszelkie Twoje oczekiwania. Zachęcamy do poszukiwań różnych wzorów i wariantów kolorystycznych, dopasowanych do Twoich wnętrz!